Ženšen a Ashwagandha jsou dvě velmi významné rostliny, s nimiž se můžete setkat v terminologii Tradiční čínské medicíny a Ayurvédy. Obě jsou považovány za širokospektrální léčivo, které působí na energetický systém a tím pádem na více oblastí lidských tkání a více navzájem propojených systémů. Nebudeme daleko od pravdy, že je lze využít na většinu známých, zvláště pak civilizačních chorob. Každá nemoc má navíc vždy svou duchovní příčinu a celková harmonizace organismu prospívá nejen tělesné schránce, ale dává příležitost i duši, aby si z léčby a průběhu nemoci odnesla poznatky ve formě vlastní zkušenosti.
Stimulant – jednou z funkcí Ashwagandha Naklíčeno je stimulovat lidské tělo k přirozenému fungování. Stimulace probíhá na různých úrovních, např. v krvetvorbě, detoxikaci organismu, krevním oběhu, funkci nervové soustavy, trávicího systému, lymfatického systému atd. Jde ovšem o bezpečnou látku, která není návyková, na rozdíl např. od kofeinu, jehož účinky mohou vyvolat i opačný efekt. Ayurvéda předepisuje užívání kořene z této rostliny i pro posílení činnosti nervové soustavy a mozku, ovšem bez vedlejších účinků, na rozdíl od syntetických přípravků pro léčbu úzkostí a deprese.
Zmírnění stárnutí – dobře fungující organismus má i větší šanci se rychleji regenerovat, proto stimulující účinky zároveň působí jako zpomalovač stárnutí. Člověk se ve zdraví může dožít i vyššího věku, než je sto let, jde o to mít k dispozici ty správné informace. Nemusí nutně trpět osteoporózou, diabetem, vysokým krevním tlakem a mnoha dalšími nepříjemnostmi.
Afrodiziakum – podobně, jako rychlost stárnutí, může být i chuť na sex ovlivněna těmito tzv. adaptogenními rostlinami. Působí nejen jako afrodiziakum, ale zlepšuje i činnost pohlavních orgánů, tvorbu spermií, pomáhá s ženskou neplodností a mírní záněty (nejen) pohlavního ústrojí.