Existují situace, kdy se kluci musí chovat jako chlapi i přesto, že by si nejraději zalezli doma do postele a dlouho nevycházeli ven. Nejen ženy mají emoce a city. Dívky je akorát dávají více na jevo a tím se jeví více zranitelné. Rádi o svých pocitech diskutují, zatímco opačné pohlaví je naučeno, že se proti všemu musí postavit s hrdostí a nějak situaci vyřešit a zvládnout .
Například co se týče rozchodů, tak při nich častěji více citově trpí holky. Kluk se cítí první týden volný a užívá si nesvázanosti. Začne chodit více do hospody či barů a baví se s děvčaty. Po týdnu, kdy mu dojde, že se nemá ke komu přitulit, tak mu začne docházet, že mu jeho bývalá dívka schází. V této fázi již jeho dívka začíná cítit zase radost ze života. Tyto role jsou tedy u každého opačné. On si to uvědomí až později a ona hodně rychle, hned na počátku rozchodu.
Aby on mohl cítit to, že se po rozchodu nezachoval jako hlupák, tak by se právě měl vyhnout tomu, aby se „spustil“ s jinou. Vždy z rozchodu vyjde jeden jako tzv. vítěz. Protože veřejnost nebo okolí si také všimne, že už spolu dotyční nejsou, tak poté hodnotí chování každého z nich. Ten, který se bude lépe a moudřeji chovat, se stává tím, kterého okolí neodsoudí. Málo kdy se najdou dva lidé, kteří by se po rozchodu chovali moudře, nedělali hlouposti nebo neobtěžovali okolí neustálým naříkáním.
Na celkové vitalitě chlapa se odráží jeho psychika, vyrovnanost, sebevědomí a zčásti také životní styl.
Jestliže má zdravé sebevědomí a nemá zhoršený zdravotní stav, tak se většinou s různými situacemi vypořádává lépe, než kdyby měl nulové sebevědomí. Takoví lidé se pak spíše jen litují a nic nedělají pro to, aby danou situaci změnili. Jistá dávka toho, aby se chlap cítil psychicky lépe se dá časem získat. Nebude to hned, ale časem určitě. Díky tomu se pak bude rozhodovat lépe a nebude mít pocit, že je pod velkým tlakem.